...
Преподобний Кирил Новоєзерський (Новгородський) p1b1m3bptprog827177s1mfr1fms7 e1668890154912
Житія святих,  Листопад

Преподобний Кирил Новоєзерський (Новгородський)

Місяця листопада на 7-й день

Преподобний Кирил Новоєзерський народився в Галичі і походив з дворянського роду Білих.

У п’ятнадцять років хлопець пішов з дому в монастир до преподобного Петра Комельского, який звершив над ним чернечий постриг. Через деякий час його знайшли батьки, які вважали його вже мертвим.

Вони, наслідуючи прикладу сина, також прийняли чернецтво, віддавши частину свого маєтку в монастир преподобного Корнилія. З благословення ігумена Кирил залишив монастир і почав мандрувати по інших обителях для поклоніння святиням. Цей період тривав близько двадцяти років.

У Тихвінському монастирі Кирил удостоївся явища Богородиці, яка направила його на береги Білого озера. Там, на Червоному острові, він побудував дві келії, а також дві церкви на честь Воскресіння Христового та Богоматері Одигітрії в 1517 році.

Незабаром до Кирила приєдналися інші пустельники і утворився Кирило-Новєзерський монастир, який користувався увагою великих князів і царів. Вони обдаровували його багатими дарами і вотчинами. Кирил став ігуменом, заснованої ним обителі, і помер 4 вересня 1532 року.

7 листопада 1649 року під час копання рову для фундамента церкви, яку будували, були відкриті мощі преподобного Кирила.

У 1652 році після закінчення будівництва вони були покладені в раку в арці між соборною і придільною в ім’я преподобного Кирила церквами. У 1658 році раку прикрасив дорогоцінним покривом боярин Ілля Милославський «по пам’яті батьків і по душі своєї». Незабаром після знайдення мощей відбулася канонізація Кирила до лику святих.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь преподобному Кириллу Новоезерскому (Новгородскому) чудотворцу, глас 8

Бо́жиим Ду́хом подвиза́емь,/ слез твои́х ту́чами изсо́хшее напои́л еси́,/ и безпло́тное в пусты́ни житие́ показа́л еси́,/ и е́же из глубины́ се́рдца бо́дренными моли́твами и посто́м/ благодея́ния труды́ уплодоноси́л еси́,/ и вселе́нную всю просвети́л еси́ сия́нием чуде́с твои́х,/ о́тче наш Кири́лле.// Моли́ Христа́ Бо́га, спасти́ся душа́м на́шим.

Тропарь преподобному Кириллу Новоезерскому (Новгородскому) на обретение мощей, глас 8

Я́ко свети́льник яви́лся еси́ всесве́тел/ во ото́це Но́ва е́зера на Кра́сном о́строве,/ преподо́бне о́тче Кири́лле,/ ты бо крест Христо́в на ра́мо взем,/ усе́рдно Тому́ после́довал еси́,/ чистото́ю Бо́гови прибли́жився,/ от Него́же и си́лами чуде́с обогати́ся,/ тем и мы любе́зно прибега́ем к ра́це честны́х моще́й твои́х, уми́льно глаго́лем:/ о, преподо́бне о́тче Кири́лле!// моли́ Христа́ Бо́га спасти́ся душа́м на́шим.

 

Ще в розробці

Знайшли помилку