Житія святих,  Серпень

Преподобний Косма Палестинський відлюдник

Місяця серпня на 3-й день

Преподобний Косма пустельник жив у VI столітті у Фаранській пустелі, в Палестині. Повість пресвітера Віканійського авви Василя про преподобного Косму міститься в книзі “Луг духовний”, складеній преподобним Іоанном Мосхом. Це був суворий пістник, твердий хранитель православної віри і догматів церковних, який глибоко знав Святе Письмо і творіння отців Церкви. Преподобний Косма особливо благоговів перед творіннями святителя Афанасія Великого і говорив своєму співрозмовникові: “Якщо ти зустрінеш слово святого Афанасія і в тебе не буде паперу, запиши його на своєму одязі”. Він мав звичай всю ніч із суботи на неділю простоювати на молитві. Прийшовши одного разу в Антіохію, преподобний помер там. Патріарх віддав тіло його похованню у своєму монастирі. Авва Василій розповідає, що, коли він прийшов вклонитися труні святого Косьми, там перебував жебрак, який йому сказав: “Великий старець, якого ви поховали тут!” і повідав, що він лежав 12 років розслабленим і отримав за молитвами святого Косми зцілення.