Преподобний Кассіан Комельський p1dud24lq5qho18mb1svf1rn6m1q3
Житія святих,  Травень

Преподобний Кассіан Комельський

Місяця травня на 16-й день

Був учнем преподобного Корнилія Комельського († 1537, пам’ять 19 травня/1 червня), керував Комельським монастирем під час відходу преподобного Корнилія на Сурське озеро. Обраний братією ігуменом з благословення і згоди преподобного Корнилія, він намагався в усьому наслідувати свого вчителя і суворо дотримувався його статуту. Дотримуючись його вказівок, преподобний Кассіан наставляв ченців зі страхом Божим перебувати в молитві, дбати про внутрішнє діло і відганяти від себе всі земні помисли, тверезіти думкою, не спати душею і журитися серцем (статут “Про церковний доброчесність і про соборну молитву”, гл. 1).

Після повернення преподобного Корнилія в обитель св. Кассіан з радістю зустрів свого вчителя, відмовився від ігуменства, бажаючи, як і раніше, залишатися в послуху своєму старцю. Преподобний Кассіан помер у 1537 р., випередивши свого вчителя і раніше за нього закінчивши свій подвиг.