Березень,  Житія святих

Преподобний Ісихій Віфінський, постник

Місяця березня на 5-й день

Преподобний Ісихій Постник народився в приморському місті Адранії у Віфінії. З юності вихований у благочесті, він залишив рідний дім і подвизався в пустельному місці на горі Маіоніс. Незважаючи на погрози від бісів і диких звірів і розбійників, що жили в тому місці, святий подвижник, бажаючи більшого усамітнення, оселився там, побудував собі келію, викопав город і почав харчуватися плодами своєї праці. Через деякий час до нього стали стікатися учні. Біля знайденого неподалік у долині джерела води святий Ісихій побудував церкву в ім’я святого апостола Андрія Первозванного. Ще за життя преподобний був удостоєний дару чудотворення. Одного разу до нього привели біснувату дівчину. Батьки її, припавши до ніг святого подвижника, просили його святих молитов про зцілення. Благодатний подвижник помолився за нещасну, і біси відступили від неї. Звертаючись до батьків зціленої, преподобний Ісихій пророчо пророкував, що на місці зцілення їхньої доньки виникне жіноча свята обитель. І справді, в майбутньому це пророцтво здійснилося.

За тридцять днів до смерті святому Ісихію з’явився Ангел і передбачив йому близьку кончину. Преподобний із радістю сприйняв цю звістку. Перед блаженною кончиною святий закликав своїх учнів і довго повчав їх. Опівночі келію святого і навколишні місця раптово облистало Небесне світло, і преподобний Ісихій зі словами: “У руки Твої, Господи, віддаю дух мій”, – відійшов до Господа. На місці його подвигів, за передбаченням преподобного Ісихія, згодом було побудовано жіночий монастир. Святі мощі преподобного Ісихія, поховані в церкві святого апостола Андрія Первозванного, 792 року було перенесено Феофілактом, єпископом Амасійським, у місто Амасію (Мала Азія).