Преподобний Іоанн, посник Печерський, в Ближніх печерах Ioann post1
Житія святих,  Вересень

Преподобний Іоанн, посник Печерський, в Ближніх печерах

Місяця вересня на 28-й день / грудня на 7-й день

Про житіє преподобного Іоанна збереглося небагато відомостей, дата і місце народження невідомі.

Жив він імовірно в XIII в. Повідомлення про мощі преподобного Іоанна, які спочивають в Ближніх печерах Києво-Печерського монастиря, поряд з повідомленнями про мощі інших святих з таким же ім’ям вперше зустрічається в творі «Тератургіма» ченця Афанасія Кальнофойського 1638 року.

Преподобний прославляється в 7-му тропарі 5-ої пісні канону служби: «Духом направляємий, син Вишнього наречеться, Іоанн просвічений постом, словом же живився Божим більше, ніж їжею».

Тропaрь, глaсъ и7:

Пост0мъ дyшу твою2 просвэти1лъ є3си2, мл7твами непрестaнными сeрдце твоE, сосyдъ д¦а с™aгw содёлалъ є3си2, прпdбне џтче нaшъ їwaнне, тёмже вс‰ вр†жіz њполчє1ніz крёпкw посрами1лъ є3си2 и3 ћкw побэдон0сецъ и4стинный, воздаsніе, получи1лъ є3си2 t хrтA бGа. томY помоли1сz њ душaхъ нaшихъ.

Кондaкъ, глaсъ и7:

Хrт0вою люб0вію ўzзви1въ дyшу, прпdбне џтче нaшъ їwaнне, въ пещeрнэмъ мрaцэ свётъ сп7сeніz њбрёлъ є3си2, и3 ћкw чaдо и3збрaнное вели1кихъ nтцє1въ печeрскихъ ґнтHніа и3 fеод0сіа, вкyпэ съ ни1ми nби1тель рaйскую ўнаслёдовалъ є3си2, tнyдуже призирaй вhну на nби1тель земнyю, въ нeйже подвизaлсz є3си2, и3 моли1сz њ чтyщихъ пaмzть твою2, да зовeмъ ти2: рaдуйсz, їwaнне, мл7твенниче њ душaхъ нaшихъ.