Преподобний Іоан, учень проподобного Григорія Декаполита p1e6k3hvbolovdkf1td9i16qc13
Житія святих,  Квітень

Преподобний Іоан, учень проподобного Григорія Декаполита

Місяця квітня на 11-й день.

Преподобний Іоанн народився наприкінці VIII століття. У юнацькому віці він став учнем преподобного Григорія Декаполіта († бл. 820, пам’ять 20 листопада) і прийняв від нього чернечий постриг у Солунському монастирі. Під керівництвом досвідченого вчителя преподобний Іоанн досяг високої духовної досконалості.

Коли імператор Лев Вірменин (813-820) відновив гоніння на православних християн за шанування святих ікон, преподобний Григорій Декаполіт разом із преподобним Іосифом Писавцем († бл. 820, пам’ять 4 квітня) та своїм учнем преподобним Іоанном вирушив із Солуні до Константинополя, щоб протидіяти іконоборчій єресі. Кілька років, незважаючи на гоніння, святі Григорій та Іоанн безбоязно захищали православ’я, проповідуючи шанування святих ікон. Після багатьох трудів преподобний Григорій помер (близько 820 року), а незабаром за ним відійшов до Господа і його вірний учень Іоанн. Преподобний Іосиф Піснописець переніс мощі святих Григорія та Іоанна в побудовану ним церкву в ім’я святителя Миколая Чудотворця.

Кондак преподобному Иоанну Солунскому, глас 4

Воздержа́нием, о́тче, житие́ украси́в, и плоть умертви́л еси́,/ те́мже и победи́л еси́ вра́жия прило́ги, преблаже́нне,/ и преше́л еси́ к Бо́гу в безско́рбный и ве́чный живо́т,/ я́ко досто́ин насле́дник, Иоа́нне,// Ему́же моли́ся спасти́ся нам.