Житія святих,  Грудень

Преподобний Ігнатій Ломський, Ярославський

Місяця грудня на 28-й день

Обставини його життя у світі невідомі. Свій подвижницький шлях він розпочав у Спасо-Прилуцькому монастирі, у Вологді, чернечий постриг прийняв у Кирило-Білозерському монастирі. Потім преподобний Ігнатій пішов в околиці міста Ломська і там заснував пустель, яку через деякий час довірив учням, а сам пішов у лісовий скит і подвизався в безмовності. Харч він видобував собі (також ченцю Іоакимові, який жив за три версти від нього) плетінням лаптей, які залишав на дорозі. Перехожі обмінювали ноги на хліб. У цих же місцях преподобним Ігнатієм було збудовано храм на честь Покрова Пресвятої Богородиці, при якому було засновано Вадоїську Богородичну пустель. У XVIII столітті ця пустель була скасована, залишилася лише церква Спаса на Лому, в якій спочивали мощі преподобного Ігнатія, які прославилися чудотворенням. Помер святий подвижник у 1591 році.