...
Преподобний Арсеній Каппадокійський p1b0i10i8vd317jrtmk621vs13
Житія святих,  Жовтень

Преподобний Арсеній Каппадокійський

Місяця жовтня на 28-й день

Святий Арсеній Каппадокійський народився в селі Фараса в Каппадокії (М. Азія) близько 1840 року, у Святому Хрещенні хлопчика назвали Феодором. У ранньому віці він втратив батьків: Єлевферія та Варвару. Здобув освіту в семінарії в Смирні (Ізмір). У 26 років він прийняв чернечий постриг у монастирі Іоанна Предтечі в Зінджі-Дері в Кесарії (Туреччина), там був висвячений у диякона і спрямований митрополитом Паїсієм II у Фарасу навчати дітей грамоті за церковними книгами. У 1870 р. Арсеній Каппадокійський був висвячений на священника і зведений у сан архімандрита. Він здійснив п’ять паломництв на Святу землю, і тому його прозвали Хаджі-ефенді. Пастирська діяльність святого Арсенія тривала у Фарасі 55 років. Він наставляв і затверджував у вірі жителів грецького анклаву, який постійно перебував під загрозою знищення.

Св. Арсеній вів суворе подвижницьке життя і отримав від Господа дар прозорливості та зцілення. За його молитвою, яка, за словами очевидців, «могла пробити камінь», зцілювалися глухі, сліпі, паралізовані та біснуваті. Не тільки греки, а й турки вважали Арсенія Каппадокійського святим, тому що і серед мусульман він творив чудеса і зцілював хворих. Патріархи Константипольський та Єрусалимський хотіли зробити св. Арсенія єпископом, але щоразу відмовлявся.

Він передбачав прийдешні випробування, війни та вихід з рідної землі. У 1924 р. під час переселення малоазійських греків він супроводжував свою паству і помер через 40 днів після прибуття до Греції, на острові Корфу. Мощі св. Арсенія були перевезені спочатку до м. Кониці, а потім до монастиря Іоанна Богослова в Суроті (біля Фессалоніки). Численні посмертні чудеса св. Арсенія Каппадокійського призвели до його прославлення 1986 р. у лику святих.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь преподобному Арсению Каппадокийскому, глас 3

Житие́ богоуго́дное до́бре сконча́в,/ сосу́д че́стен Уте́шителя яви́лся еси́, богоно́сне Арсе́ние,/ чуде́с благода́ть прии́м, всем подае́ши ско́рое вспоможе́ние,/ о́тче преподо́бне,/ Христу́ Бо́гу моли́ся// дарова́ти нам ве́лию ми́лость.

Ще в розробці

Ще в розробці

Знайшли помилку