...
Житія святих,  Грудень

Преподобносповідниця Віра (Графова)

Місяця грудня на 2-й день

Преподобносповідниця Віра (Віра Харитонівна Графова) народилася 1878 року в селі Соболєво Карповської волості Богородського повіту Московської губернії в селянській родині. У 25 років вступила в Успенський Брусенський монастир, де подвизалася до 1918 року. Після закриття обителі жила у різних віруючих людей у місті Коломні, заробляючи шиттям ковдр.

1931 року Віру Харитонівну заарештували за звинуваченням “в антирадянській агітації з використанням релігії”, вона нібито навіювала людям, що через невір’я владою в Бога селяни змушені голодувати й переживати важкі часи. У провину їй поставили й те, що вона разом із черницею Антоніною (Степановою) вела листування з репресованим архімандритом Никоном (Бєляєвим), відправляла йому посилки. 29 травня 1931 року трійка ОДПУ по Московській області засудила послушницю Віру (Графову) і черницю Антоніну (Степанову) до 5 років заслання в Казахстан. Послушниця Віра померла на засланні 1932 року.

Зарахована до лику святих новомучеників і сповідників Руських 20 квітня 2005 року визначенням Священного Синоду Руської Православної Церкви.