Житія святих,  Серпень

Преподобномучениця Єва (Павлова), ігуменя

Місяця серпня на 14-й день

Преподобномучениця Єва – в миру Акіліна Василівна Павлова – народилася 10 липня 1879 року в селі Ісса Інзарського повіту Московської губернії в селянській родині. Відомо, що вона була ігуменею одного з Пензенських монастирів. У 1929 році матінка була заарештована в селі Балки Саратовської області. У слідчій справі є суперечності в заповненні анкет: в одному місці йшлося про те, що вона була засуджена на 3 роки заслання до Казахстану, а в іншому місці – на 8 років. Подробиці ув’язнення невідомі, але в одній анкеті йшлося про те, що термін заслання в неї закінчився 1932 року.
Вдруге ігуменя Єва була заарештована 23 червня 1937 року. 23 серпня 1937 року у справі N723, за обвинуваченням митрополита Кирила (Смирнова), митрополита Іосифа (Петрових), архієпископа Олексія (Орлова) та інших було винесено обвинувальний висновок, у якому, окрім усього іншого, йшлося: “Павлова Єва – керівниця таємного монастиря у м. Чимкенті, перебувала під керівництвом Іосифа (Петрових) і Кобранова, направляла до Петрових завербованих нею жінок для постриження. Систематично проводила к/р агітацію, висловлювала пораженські настрої з очікуванням відновлення монархічно-буржуазного ладу”. На слідстві матінка заявила: “Контрреволюцією я не займалася і не проводила таку роботу”.
Трійка при УНКВС по Південно-Казахстанській області засудила ігуменю Єву (Павлову) до вищої міри покарання. 27 серпня 1937 року її було розстріляно в Лисячій балці міста Чимкента в Південно-Казахстанській області.