...
Преподобномучениця Єва ігуменя p1aqopvn8h19hriim12dqc6vc613 1
Житія святих,  Серпень

Преподобномучениця Єва ігуменя

Місяця серпня на 14-й день

Преподобномучениця Єва – у світі Акіліна Василівна Павлова – народилася 10 липня 1879 року в селі Ісса Інзарського повіту Московської губернії у селянській родині. Відомо, що вона була ігуменією одного із Пензенських монастирів. 1929 року матінка була заарештована в селі Балки Саратовської області. У слідчій справі є суперечності у заповненні анкет: в одному місці говорилося, що вона була засуджена на 3 роки заслання до Казахстану, а в іншому місці, що на 8 років. Подробиці ув’язнення невідомі, але в одній анкеті говорилося, що термін заслання у неї закінчився 1932 року.
Вдруге ігуменя Єва була заарештована 23 червня 1937 року. 23 серпня 1937 року у справі 723, за обвинуваченням митрополита Кирила (Смирнова), митрополита Іосифа (Петрових), архієпископа Олексія (Орлова) та інших було винесено обвинувальний висновок, в якому, крім усього іншого, говорилося: “Павлова Єва – руководитель у м. Чимкенті, що знаходилася під керівництвом Іосифа (Петрових) і Кобранова, направляла до Петрових завербованих нею жінок для постригу. На слідстві мати заявила: “Контрреволюцією я не займалася і не проводила таку роботу”.
Трійка при УНКВС по Південно-Казахстанській області засудила ігуменю Єву (Павлову) до найвищої міри покарання. 27 серпня 1937 р. вона була розстріляна в Лисій балці міста Чимкента в Південно-Казахстанській області.

Знайшли помилку