Житія святих,  Листопад

Преподобномучениця Татіана Фомічева, послушниця

Місяця листопада на 20-й день

Послушниця Татіана Олексіївна Фомічева народилася 1897 року в селі Надовражне неподалік від міста Істра Московської губернії в сім’ї селянина. У 1916 році вона вступила послушницею в Борисоглібський монастир у селі Аносіно. У 1928 році влада закрила монастир, і вона переїхала до батьків у село Надовражне.

У 1930 році безбожною владою було зруйновано Надовраженський Богородице-Різдвяний храм. Разом з іншою послушницею, Марією Брянцевою, Татіана приєдналася до 12 сестер Хрестовоздвиженського монастиря із села Лукине Подільського району, які працювали у відкритому в стінах обителі будинку відпочинку. На службу сестри ходили в храм пророка Іллі в сусідньому селі Лемешеве.

18 травня 1931 року послушниць Татіану та Марію заарештували й ув’язнили в Бутирській в’язниці в Москві. Тоді було заарештовано 17 черниць і послушниць із різних обителей, які оселилися поблизу закритого Хрестовоздвиженського монастиря, як налаштованих проти заходів радянської влади. Татіану засудили до 5 років ув’язнення у виправно-трудовий табір. Звільнившись 1934 року, вона оселилася в селі Шелудьково Волоколамського району і стала допомагати в Троїцькому храмі протоієрею Володимиру Медведюку, настоятелю Троїцького храму в селі Язвище.

24 листопада 1937 року в будинку у священика заарештували його і послушниць Татіану та Марію за звинуваченням “у мерзенних контрреволюційних наклепах проти заходів, що проводяться партією і радянською владою на селі, зриві підготовчої роботи до виборів у Верховну Раду” та релігійній пропаганді. Послушниці категорично відмовилися підтвердити звинувачення і не погодилися нікого обмовляти. Трійка НКВС засудила послушницю Татіану до десяти років ув’язнення у виправно-трудовому таборі, де вона і померла. Точне місце і час її преставлення не встановлені.

Зарахована до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.