Преподобномучениця Параскева Римська p1ap54k87012hqvmjc3j11mh1fjj4
Житія святих,  Липень

Преподобномучениця Параскева Римська

Місяця липня на 26-й день

Преподобномучениця Параскева була єдиною дочкою батьків-християн і з молодих років присвятила себе Богу. Живучи в батьківському домі, вона багато часу приділяла молитві та вивченню Святого Письма. Після смерті батьків свята Параскева роздала все своє майно жебракам, прийняла чернецтво і, наслідуючи святих апостолів, почала проповідувати язичникам про Христа, багатьох навертаючи в християнство.

Про її діяльність було донесено імператору Антоніну Пію (138-161), і свята Параскева постала перед судом. Безстрашно сповідала вона себе християнкою. Ні обіцянки почестей і матеріальних благ, ні погрози муками і смертю не похитнули твердості святої і не відвернули її від Христа. Її піддали звірячим катуванням. Їй на голову одягли розпечений шолом і кинули в казан із киплячою смолою. Однак силою Божою свята мучениця залишилася неушкодженою. Коли імператор заглянув у казан, свята Параскева кинула йому в обличчя кілька крапель розпеченої смоли, і він осліп. Імператор став просити її про зцілення, і свята мучениця зцілила його. Після цього імператор відпустив святу Параскеву на свободу.

Переходячи з проповіддю Євангелія з одного місця на інше, свята Параскева прийшла в місто, де правителем був Аскліпій. Тут святу знову судили і засудили до смерті. Її повели до величезного змія, що жив у печері, щоб він зжер її. Але свята Параскева сотворила над змієм хресне знамення, і він тут же здох. Аскліпій і городяни, бачачи таке чудо, увірували в Христа і відпустили святу. Вона продовжувала свою проповідь. У місті, де правителем був такий собі Тарасій, свята Параскева прийняла мученицьку кончину. Після жорстоких катувань її обезголовили.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь преподобномученице Параскеве Римской, глас 1

Тща́ние иму́щи сообра́зно и́мени твоему́, тезоимени́тая,/ равноимя́нную тебе́ ве́ру в сожи́тельство избра́ла еси́,/ Параске́во победоно́сная,// те́мже излива́еши исцеле́ния и мо́лишися о душа́х на́ших.

Кондак преподобномученице Параскеве Римской, глас 4

Храм твой, всечестна́я,/ я́ко враче́бницу душе́вную обре́тше,/ в нем вси ве́рнии/ велегла́сно почита́ем тя,// преподобному́ченице Параске́во сла́вная.

Ин кондак преподобномученице Параскеве Римской, глас 8

Страстоте́рпице, ве́рнии, песнь Параске́ве, прииди́те, согла́сно воспои́м,/ облистава́ет бо чудесы́ в ми́ре,/ отгоня́ющи пре́лести тьму,/ подаю́щи ве́рным благода́ть незави́стную, зову́щим:// ра́дуйся, му́ченице многострада́льная.

Молитва преподобномученице Параскеве Римской

О, свята́я и многострада́льная преподобному́ченице Параске́во! К тебе́, а́ки те́плей за ны́ к Бо́гу моли́твеннице, припа́даем и приле́жно мо́лимся: умоли́ Го́спода и Влады́ку на́шего проба́вити ми́лость Свою́ к на́м, недосто́йным рабо́м Его́, дарова́ти же на́м душе́вное и теле́сное здра́вие, земли́ плодоно́сие, возду́ха благорастворе́ние, во благоче́стии христиа́нстем преуспе́яние, к житию́ вре́менному ну́жная и дово́льная, и вся́ ко спасе́нию потре́бная; да ми́рно и благоче́стно пожи́вше, сподо́бимся благу́ю кончи́ну христиа́нскую улучи́ти и Ца́рствие Небе́сное насле́дити. Е́й, предста́тельнице на́ша блага́я! Не посрами́ упова́ния на́шего, е́же по Бо́зе и Пресвяте́й Богоро́дице кре́пкое на Тя́ возлага́ем, но бу́ди на́м хода́таица во спасе́ние, да сподо́бимся вку́пе с тобо́ю и все́ми святы́ми в ра́дости блаже́нства ве́чнаго сла́вити во твое́м заступле́нии вели́кую ми́лость Бо́га на́шего, Отца́, и Сы́на, и Свята́го Ду́ха, ны́не и при́сно, и во ве́ки веко́в. Ами́нь.

Тропaрь, глaсъ №:

Тщaніе соwбрaзнw твоемY и4мени содёлавши, тезоимени1таz, равноимsнную тебЁ вёру въ сожи1тельство и3збрaла є3си2, параскevо побэдон0снаz, тёмже и3зливaеши и3сцэлє1ніz и3м0лишисz њ душaхъ нaшихъ.

Кондaкъ, глaсъ д7:

Хрaмъ тв0й, всечестнaz, ћкw врачeбницу душeвную њбрётше, въ нeмъ вси2 вёрніи велеглaснw почитaемъ тS, прпdбном§нице параскevо слaвнаz.

Ще в розробці

Знайшли помилку