Березень,  Житія святих

Преподобномучениця Матрона (Алексеева), монахиня

Місяця березня на 19-й день.

Преподобномучениця Матрона народилася 1862 року у селі Замятино Зубцовського повіту Тверської губернії у ній селянина Якова Алексєєва. Вступивши до Новодівичого монастиря в Москві, вона прожила в ньому до його закриття за радянської влади. Але й коли монастир було закрито, вона залишилася жити в одній із келій, перетворених на той час на комунальні квартири. Наприкінці тридцятих років безбожна влада стала заарештовувати останніх черниць, і 21 березня 1938 року монахиня Матрона була заарештована і ув’язнена. Майже одразу ж після арешту вона тяжко захворіла і була поміщена до лікарні при Бутирській в’язниці, але тут вона пробула недовго. Черниця Матрона (Олексєєва) померла 1 квітня 1938 року в тюремній лікарні і була похована в невідомій могилі.