...
Преподобномучениця Марія (Журавльова) Maria Zhuravleva
Житія святих,  Грудень

Преподобномучениця Марія (Журавльова)

Місяця грудня на 2-й день

Преподобномучениця Марія (в миру Марія Мартініанівна Журавльова) народилася 1869 року в селі Городець Зарайського повіту Рязанської губернії в сім’ї селянина. З 1886 року трудилася послушницею в Брусенському Успенському монастирі в Коломні. Після закриття монастиря 1920 року, коли монастирські корпуси перетворили на гуртожитки, заселені здебільшого войовничими безбожниками, ченці розселилися в міських квартирах.

У 1932 році послушницю Марію виселили з міста як чужий радянській владі елемент, але потім вона повернулася і оселилася в одній квартирі з черницею Антоніною (Степановою).

У листопаді 1937 року послушницю заарештували й ув’язнили в коломенській в’язниці. Лжесвідки показали, що “Марія досі одягається по-чернечому, ходить до церкви і висловлює невдоволення радянською владою”. Усі звинувачення в антирадянській агітації та неправдивих свідченнях послушниця Марія відкинула, а на провокаційне запитання про знайомих відповіла так, щоб нікому не зашкодити. Трійка НКВС засудила її до розстрілу за “контрреволюційну агітацію”.

15 грудня 1937 року послушницю Марію разом із черницею Антоніною (Степановою) було розстріляно на полігоні Бутово під Москвою. Поховали новомучениць у безвісній могилі.

Преподобномученицю Марію зараховано до лику святих новомучеників і сповідників Руських 20 квітня 2005 року постановою Священного Синоду Руської Православної Церкви.