Преподобномучениця Макарія (Саприкіна) Makariya Saprikina
Житія святих,  Грудень

Преподобномучениця Макарія (Саприкіна)

Місяця грудня на 26-й день

Преподобномучениця Макарія (в миру Парасковія Опанасівна Саприкіна) народилася 1867 року в селі Теляжье Малоархангельського повіту Орловської губернії. 1887 року Парасковія Опанасівна поступила послушницею в Хрестовоздвиженський жіночий монастир міста Бєлєва Тульської губернії. У 1921 році обитель закрили. До 1931 року черниця Макарія, яку позбавили цивільних прав, проживала на території колишнього монастиря і працювала при ще діючій Стефанівській церкві.

1931 року матір Макарію заарештували за “участь в організації нелегального монастиря при Стефанівській церкві м. Бєлєва” і засудили до п’яти років концтаборів із заміною на висилку до Казахстану на той самий строк. У 1936 році вона повернулася в Бєлєв і після закриття храму працювала в артілі “Червоний виробничник”.

У грудні 1937 року був другий арешт. Матушку Макарію звинувачували в контрреволюційній діяльності і в тому, що вона “перебувала в підпільному монастирі”. Цього разу її було засуджено і засуджено до розстрілу.

Вирок був приведений у виконання 8 січня 1938 року. Тіло преподобномучениці Макарії поховали разом із тілами інших мучеників у братській могилі на 162 км Сімферопольського шосе.

Зарахована до лику святих новомучеників і сповідників Руських 17 липня 2002 року визначенням Священного Синоду Руської Православної Церкви.