...
Житія святих,  Грудень

Преподобномучениця Антоніна (Степанова)

Місяця грудня на 2-й день

Преподобномучениця Антоніна (в миру Ганна Іванівна Степанова) народилася 1886 року в Москві в сім’ї майстра. В 11 років вступила до коломенського Брусенського Успенського монастиря, де була пострижена в чернецтво з ім’ям Антоніна. 1920 року монастирські корпуси влада перетворила на гуртожитки, а храм – на овочесховище, чернечі сестри розселилися по міських квартирах.

Черницю Антоніну заарештували 21 травня 1931 року, звинуватили в систематичній антирадянській агітації з використанням релігійних забобонів мас і допомозі засланному духовенству. Засудили її до 5 років заслання в Казахстан. Повернувшись звідти, мати Антоніна поїхала в Коломну, оселилася в одній квартирі зі знайомою послушницею.

Їх заарештували 27 листопада 1937 року, утримували в коломенській в’язниці. Звинуватили в контрреволюційній діяльності на підставі свідчень людей, з якими матінка навіть не була знайома, засудили до розстрілу, стратили 15 грудня 1937 року і поховали в безвісній могилі на підмосковному полігоні Бутово.

Прмц. Антоніна зарахована до лику святих новомучеників і сповідників Руських 20 квітня 2005 року постановою Священного Синоду Руської Православної Церкви.