Житія святих,  Жовтень

Преподобномучениця Антонія Тимофєєва, послушниця

Місяця жовтня на 23-й день

Антонія Тимофіївна Тимофєєва народилася 1883 року (за деякими даними, рік народження 1881) у селі Грязне Острицької волості Гжатського повіту Смоленської губернії та походила із селянської сім’ї. В анкетах радянського часу вона значилася як “малограмотна”. Відомо, що 1903 року вона стала послушницею Московського Олексіївського монастиря. Після закриття монастиря вона залишилася жити в його будівлі, займалася пошиттям ковдр.

28 грудня 1930 року послушницю Антонію заарештували і звинуватили в “антирадянській агітації”, під час слідства її утримували в Бутирській в’язниці. 3 січня 1931 року Особлива Нарада при Колегії ОДПУ СРСР засудила її до 3 років висилки в Казахстан. Про життя мучениці в наступні роки ми знаємо мало. Відомо, що вона померла (імовірно розстріляна) 5 листопада 1942 року. Послушницю Антонію Тимофєєву було зараховано до лику святих ухвалою Священного Синоду Руської Православної Церкви від 6 жовтня 2006 року.