...
Житія святих,  Листопад

Преподобномученик Євтихій (Качур), ігумен

Місяця листопада на 20-й день

Преподобномученик Євтихій (у світі Євфимій Вікторович Качур) народився 26 грудня 1891 року в слободі Олексіївка Бірюченського повіту Воронезької губернії в день пам’яті священномученика Євфимія, єпископа Сардійського, який довгі роки у вигнанні протистояв єресі.
До революції Євфимій прийняв чернечий постриг з ім’ям Євтихія і був ченцем Богородицького скиту при київському Братському на честь монастиря Богоявлення (у слідчій справі монастир названий «Церківщина»). Посвячення в ієромонаха відбулося, мабуть, після 1917 року.
Місце служіння ієромонаха Євтихія у 20-ті роки невідоме, але, як свідчить посвідчення про нагородження його наперсним хрестом, видане у квітні 1929 року єпископом Вінницьким Варлаамом (Козулею), керуючим Кам’янець-Подільською єпархією, в цей час він уже був на округи цієї єпархії. У документі наголошувалося, що ієромонаха Євтихія нагороджено «за старанне виконання священно-пастирських обов’язків і тверде стояння у Святому Православ’ї». Через деякий час ієромонах Євтихій був зведений у сан ігумена.
Влада всюди переслідувала ревного пастиря. Його двічі заарештовували (у 1924 та 1931 роках) і тримали під вартою (45 днів уперше і 2 місяці на другий).
На момент арешту в 1937 році ігумен Євтихій проживав у місті Зарайську Московської області і працював садівником-квітникарем на фабриці «Мосшкір». Його заарештували 22 листопада 1937 року за звинуваченням у антирадянській агітації та утримували під вартою у в’язниці Коломенського району.
– Слідству відомо, що ви серед населення міста Зарайська вели активну контрреволюційну діяльність, чи ви визнаєте це? – спитав слідчий.
– Я це не визнаю, бо жодної контрреволюційної діяльності не вів.
Отець Євтихій не визнав себе винним та в інших надуманих злочинах.
27 листопада 1937 року Трійка НКВС засудила ігумена Євтихія (Качура) до розстрілу. Через деякий час вирок був виконаний. Місце його поховання невідоме.
Ім’я преподобномученика включено до Собору новомучеників і сповідників Руських визначенням Священного Синоду від 27 грудня 2000 року.

Знайшли помилку