Преподобномученик Василій (Ерекаєв), ієромонах p1ap7nfh9cgqqfd41e1vddge8g3
Житія святих,  Липень

Преподобномученик Василій (Ерекаєв), ієромонах

Місяця липня на 28-й день

Василь Єгорович Ерекаєв народився 1879 року в селі Носакіно Спаського повіту Тамбовської губернії в селянській родині. Закінчив сільську школу і вступив до Саровської на честь Успіння Пресвятої Богородиці чоловічої пустині, де подвизався до закриття пустині навесні 1927 року. Був висвячений на ієромонаха. Служив в Успенському храмі в селі Стара Пічеморга Торбеївського району (нині об’єднане із селом Носакине). У 1932 році заарештований, незабаром звільнений. Отець Василь був старанним пастирем, часто відвідував парафіян у своєму селі та навколишніх селах, пояснював селянам православне віровчення і релігійно-моральні обов’язки християнина, застерігав проти небезпеки ухилення в розкол. Багато людей приходило до священика за духовною настановою і життєвою порадою. У березні 1937 року ієромонаха Василя (Ерекаєва) заарештували за звинуваченням у “систематичній контрреволюційній діяльності, спрямованій на повалення радянської влади”. Винним себе не визнав, заявивши, що давав настанови вірянам, дотримуючись свого пастирського обов’язку. Розстріляний 10 серпня 1937 року за постановою трійки УНКВС по Мордовській АРСР від 5 серпня. Прославлений Архієрейським ювілейним Собором РПЦ 2000 року.