...
Житія святих,  Серпень

Преподобномученик Платон (Колегов), ієромонах

Місяця серпня на 2-й день

Преподобномученик ієромонах Платон – в миру Петро Тихонович Колігов – народився 20 серпня 1865 року в бідній селянській сім’ї, що проживала в селі Гайни Чердинського повіту Пермської губернії. Відомо, що він став ієромонахом Ульяновського Троїце-Стефанівського чоловічого монастиря, що розташовувався в селі Ульяново Усть-Сисольського повіту Усть-Куломської волості Вологодської губернії. Після арешту настоятеля цього монастиря отця Арсенія отець Платон був обраний виконуючим його настоятельські обов’язки.

З листопада 1918 року село Ульяново, де знаходився монастир, перейшло від білих до червоних, і це призвело до арешту отця Платона і звинувачення його в пособництві білим, разом з ним були заарештовані ще 20 насельників монастиря. Це сталося в березні 1919 року. Отець Платон був засуджений до 5 років виправно-трудового табору. У 1925 році він вийшов на свободу, після чого ще 12 років служив у Спаській церкві села Часове в Усть-Сисольському повіті Комі АО.

Наступний арешт відбувся 12 червня 1937 року. В обвинуваченні йшлося: “будучи служителем культу, активно вів к/р діяльність, влаштовував збіговиська, говорив про швидку загибель комунізму, Радянської влади і колгоспів, закликав до колгоспів не вступати, використовуючи релігійні забобони”. 13 серпня 1937 року трійка при УНКВС Комі АРСР засудила ієромонаха Платона (Колегова) до вищої міри покарання – розстрілу. Вирок було приведено у виконання 15 серпня. Отець Платон був розстріляний і похований недалеко від міста Сиктивкара. Ухвалою Священного Синоду від 6 жовтня 2001 року преподобномученик Платон був зарахований до лику святих новомучеників Російських.