...
Преподобномученик Мелетій (Федюнєв), ієромонах p1e1clhlmumkd159a2fqv1eh3d3
Житія святих,  Вересень

Преподобномученик Мелетій (Федюнєв), ієромонах

Місяця вересня на 10-й день

Преподобномученик Мелетій (в миру Михайло Михайлович Федюнєв) народився 1871 року в селі Занульє Усть-Сисольського повіту Вологодської губернії (нині Комі, Прилузький район). Він став ієромонахом у Троїце-Стефанівському чоловічому монастирі (село Ульяново Усть-Сисольського повіту Вологодської губернії). Влітку 1918 року в монастиря було “вилучено” 400 пудів “хлібних надлишків”, а восени монастир був закритий. За вересень і жовтень 1918 року майно і продовольство монастиря було розграбоване (“конфісковане”) червоними загонами, на місці монастиря було утворено радгосп, але ієромонах Мелетій та інші ченці продовжували проживати на колишньому місці.
18 вересня 1919 р. отець Мелетій був заарештований Сєвєро-Двінським ГубЧК разом з ігуменом Амвросієм (Морозовим) і ще чотирма ченцями. Їм було пригадано та інкриміновано “приховування” 500 пудів хліба. Заарештованих відправили до Північно-Двінського концтабору, але незабаром Ульяновських ченців звільнили під письмове зобов’язання виїхати в місто Лальськ і проживати там до закінчення слідства.
У листопаді 1919 року територія Ульяновського Троїце-Стефанівського монастиря була зайнята білими. Випущені на свободу до закінчення слідства ченці в цей час перебували на території Велико-Устюзького Іоанно-Предтеченського монастиря, де незабаром, 17 листопада, їх знову заарештували. Було винесено вирок: ув’язнення в концтабір до кінця громадянської війни. За одними даними ієромонах Мелетій і всі заарештовані у справі ченці були звільнені за короткий час, за іншими даними – тільки в травні 1920 року.
Після звільнення батюшка оселився в селі Кужба Усть-Куломського повіту Комі АО. Відомо, що він здійснював у селі всі необхідні треби, але в храмі не служив. У 1929 році отця Мелетія знову заарештовують. Звинувачення під час арешту “незаконні операції з валютою, приховування церковних цінностей” було настільки безглуздим, що до суду його так і не було притягнуто. У 1932 році справу про “приховування церковних цінностей” було відновлено, але до суду справа знову не дійшла. Востаннє отця Мелетія заарештували 2 вересня 1937 року. 21 вересня трійка при УНКВС Комі АРСР засудила ієромонаха Мелетія (Федюнєва) до вищої міри покарання, а 23 вересня він був розстріляний.

Знайшли помилку