...
Житія святих,  Жовтень

Преподобномученик Герман (Полянський), архімандрит

Місяця жовтня на  22-й день

Преподобномученик Герман (в миру Полянський Борис Іванович) народився 1901 року в місті Тирасполі в сім’ї священника-місіонера. У 1922 році навчався в Московській духовній академії, яка того ж року була закрита радянською владою.

На початку 1920-х років Борис був захоплений ідеями обновленця Красницького, але під впливом архієпископа Варфоломія (Ремова) приніс покаяння і став парафіянином Високо-Петровського монастиря. У 1926 році прийняв чернечий постриг у цьому монастирі з ім’ям Герман. У 1926 році був висвячений на ієромонаха.

В обителі отець Герман займався організацією навчального процесу в нелегальній “академії”. Коли 1929 року монастир закрили, весь клір разом із владикою Варфоломієм перевели в московські церкви. З 1929 року отець Герман служив у кількох московських храмах і незабаром став одним із відомих у Москві духівників. У 1932 році його звели в сан архімандрита.

У 1933 році його заарештували як “члена контрреволюційної організації християнської молоді, учасника нелегальних зібрань” і засудили на п’ять років таборів. Його утримували в Маріїнському таборі в Західному Сибіру. Коли, перебуваючи в ув’язненні, отець Герман дізнався про смерть свого духовного батька, архієпископа Варфоломія, він написав два заупокійні канони, присвячені його пам’яті.

У 1936 році за “антирадянську агітацію” архімандрита Германа додатково засудили до п’яти років таборів і перевели до Сусловського відділення Сибтабору. Але і в таборі він не полишав свого священицького служіння – нічого не боячись, таємно хрестив і заступався за ув’язнених.

У 1937 році в таборі отець Герман був заарештований. Його звинуватили в систематичній контрреволюційній агітації. Ніякої провини за собою він не визнав. 28 жовтня 1937 року трійкою при УНКВС по Новосибірській області архімандрит Герман засуджений до розстрілу. Розстріляний 4 листопада 1937 року.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.