...
Преподобномученик Адріан Пошехонський, Ярославський ігумен p1e3ki72rnkp2r7o1a2l1o0aslf3
Житія святих,  Листопад

Преподобномученик Адріан Пошехонський, Ярославський ігумен

Місяця листопада на 19-й день / березня на 5-й день

Святий був учнем преподобного Корнилія Комельського, спочатку трудився в Вологодському Комельському монастирі і був майстерним іконописцем. З благословення ігумена 13 вересня 1540 р., взявши ікону Успіння Пресвятої Богородиці, преподобний Адріан разом зі своїм учнем, відомий таємничим старцем, пішов у безлюдні місця для безмовності. Прийшовши в Пошехонський ліс, на берег річки Вотхи, невідомий старець вказав їм місце для пустельництва і став невидимий. Господь відзначив це місце як місце майбутньої славної обителі дзвоном. Через деякий час після відокремлених чернечих подвигів святий заснував обитель на честь Успіння Пресвятої Богородиці, в якій став ігуменом. У монастирі було запроваджено суворий статут, який забороняв доступ до обителі жіночої статі. Преподобний Адріан, будучи ігуменом, продовжував проводити суворе подвижницьке життя і був у всьому прикладом для братії.

Багато скорбот довелося зазнати преподобного від навколишніх поселян, які на навіювання диявола задумали розорити монастир. У 1550 р., 5 березня, преподобний Адріан після жорстоких тортур був злодійською задушений розбійниками, що напали на обитель. Тіло святого було кинуто у лісі. Один благочестивий священик Ісидор, взявши святе тіло, таємно поховав його, а на місці поховання посадив горобину, у якої відбулося багато зцілень. 19 листопада 1626 р. було знайдено святі мощі преподобного Адріана і покладено в монастирському храмі. У мощів святого відбулося багато чудес та зцілень.

Знайдення мощей преподобномученика Адріана Пошехонського, Ярославського було 19 листопада 1626 року. 17 грудня 1626 року, за патріарха Філарета, його нетлінні мощі були перенесені в засновану ним обитель.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь преподобномученику Адриану Пошехонскому, Ярославскому, глас 4

Христо́ву му́ченику Адриа́ну тезоимени́т был еси́, преподо́бне,/ мно́гия труды́ подъя́л еси́ в жи́зни вре́менней,/ оби́тель и́ноческую созида́я в пусты́ни,/ иде́же пострада́л еси́ да́же до кро́ве от злых разбо́йник/ и му́ченическую смерть от них прия́л еси́,/ Адриа́не сла́вне,/ чуде́с благода́тию обогати́вся,/ предстои́ши всех Царю́, Христу́ Бо́гу,// Его́же моли́ спасти́ся душа́м на́шим.

Ин тропарь преподобномученику Адриану Пошехонскому, Ярославскому, глас 4

А́ще и сме́ртию ну́ждною у́мерл еси́,/ а́ще и сме́ртная сень внеза́пу на́йде на тя,/ оба́че, я́ко де́ву му́друю, ду́шу твою́ обре́те Христо́с/ и в черто́г Свой Небе́сный введе́,/ и со святы́ми всели́,/ чудесы́ возвели́чив и́мя твое́,/ Адриа́не му́чениче преподо́бне,/ Ему́же моли́тву о нас сотвори́,// па́мять твою́ почита́ющих.

Кондак преподобномученику Адриану Пошехонскому, Ярославскому, глас 4

Христа́ ра́ди до́блественне претерпе́л еси́/ и вене́ц нетле́ния от Него́ восприя́л еси́ страда́ния своего́,/ приходя́щим же с ве́рою к тебе́ подае́ши цельбы́,/ о преподобному́чениче Адриа́не, приснопа́мятне,// моли́твениче о душа́х на́ших.

Ин кондак преподобномученику Адриану Пошехонскому, Ярославскому, глас 6

Жите́йския молвы́ избежа́в, преподо́бне,/ в пусты́ню всели́лся еси́,/ и, та́мо оби́тель и́ноков возгради́в,/ последи́ от разбо́йник му́ченически пострада́л еси́,/ и ны́не сия́еши нетле́нием и чудесы́,/ Адриа́не многострада́льне,// моли́твенниче о душа́х на́ших.

 

Ще в розробці

Знайшли помилку