...
Преподобні Юлій, пресвітер, і Юліан, диякон 63f39258b38ce289046685

Преподобні Юлій, пресвітер, і Юліан, диякон

Преподобні Юлій пресвітер і Юліан диякон, рідні брати, були уродженцями Мірмідонії. За доброчесне життя святий Юлій був висвячений на священника, а його брат – у сан диякона. Рухомі ревністю до поширення християнської віри, святі брати отримали дозвіл на будівництво церков і вирушили на проповідь у глухі місця Сходу і Заходу Римської імперії, де ще існували ідольські капища і здійснювалися жертвоприношення кумирам. Пройшовши кілька країн, вони навернули до християнства багатьох язичників, переконуючи їх не тільки словом, а й численними чудесами. У Константинополі вони звернулися до благочестивого імператора Феодосія Молодшого (408-450) з проханням споруджувати храми на місці язичницьких капищ.

Отримавши благословення патріарха і дозвіл імператора, святі брати побудували багато храмів. Населення вважало своїм обов’язком допомагати їм у цій святій справі. Одного разу якісь люди проїжджали повз споруджувану церкву. Побоюючись, що їх почнуть умовляти взяти участь у роботі, вони пішли на обман, щоб швидше минути це місце. Один із них прикинувся мертвим і, коли святий Юлій запросив їх узяти участь у праці, вони відговорилися тим, що везуть ховати мерця. Святий запитав: “Чи не брешете ви, чада?” Проїжджі стояли на своєму. Тоді преподобний Юліан сказав їм: “Так нехай же буде вам за словом вашим”. Від’їхавши на деяку відстань, вони побачили, що уявний мрець дійсно помер. Ніхто більше не смів брехати святим братам. Передбачаючи швидку кончину, святий Юлій вирушив на пошуки місця для побудови сотої за рахунком церкви, яку він вважав останньою. Дійшовши до озера Мукорос, він побачив на середині його красивий острів. Через величезну кількість змій, що плодилися на ньому, ніхто не міг там оселитися. Преподобний Юлій вирішив побудувати на цьому острові церкву. Помолившись, він, як на човні, приплив до острова на своїй мантії і поставив на ньому хрест. Іменем Божим святий подвижник наказав усім зміям зібратися до нього і повелів піти з острова, надавши його для дому Божого і рабів Христових. Усі отруйні гади поповзли в озеро і, перепливши його, влаштувалися на горі Камункін.

Святий Юлій заклав на острові церкву на честь святих Дванадцяти Апостолів. У цей час його брат, святий Юліан, закінчив будівництво церкви біля міста Гавдіана і вирішив влаштувати при церкві гробницю для свого брата Юлія. Преподобний Юлій відвідав свого брата і під час зустрічі радив йому поспішати з будівництвом гробниці, пророчо пророкувавши, що йому ж належить лежати в ній. Дійсно, святий Юліан диякон незабаром помер і був похований у побудованій ним гробниці. Преподобний Юлій пресвітер з честю здійснив поховання брата і повернувся на острів, де незабаром преставився і був похований у створеній ним церкві Дванадцяти Апостолів. Від його гробу багато хворих отримували зцілення. Блаженна кончина святих братів настала в першій половині V століття.