Преподобний Фома Дефуркін, ігумен p1b3pj1obq1t151omfnnvq02pph3
Житія святих,  Грудень

Преподобний Фома Дефуркін, ігумен

Місяця грудня на 10-й день

Преподобний Фома Дефуркін народився у Віфінії. З юних років полюбив чернече життя і пішов в один із навколишніх монастирів. На той час, коли візантійський сановник Галоликт заснував на річці Сагарис монастир, преподобний Фома був уже досвідченим ченцем, і братія обрала його настоятелем нової обителі. Звідси преподобний Фома пішов у пустелю, де довго подвизався в самітництві. Багато підступів диявола зазнав преподобний на самоті. Господь прославив Свого угодника даром зцілення та прозорливості. Одного разу імператор Лев. 6 Мудрий (886–911 рр.) прибув до обителі до святого Фоми за порадою. Не знайшовши преподобного в обителі, імператор відправив свого посла з листом. Щойно посланець наблизився до житла старця, той уже виніс йому запечатану відповідь, яка дозволила сумніви імператора. Відомостей про подання преподобного не збереглося.