Житія святих,  Листопад

Оновлення храму великомученика в Георгія в Лідді

Місяця листопада на 3-й день

Місто Лідда (Лод) – батьківщина великомученика Георгія Побідоносця. Тут був будинок його матері, тут пройшло дитинство. Святий великомученик Георгій був римським воїном, постраждав він за імператора Діоклітіана в Нікомідії на початку IV століття. Мощі його християни перенесли на батьківщину, до Лідди, і тут він був похований.

Гробниця, в якій були покладені мощі великомученика, зараз розташована у крипті православного храму, присвяченого великомученику Георгію. У самому храмі є частка мощів святого Георгія, а також ланцюг, яким був скований великомученик.

Першу церкву тут звели у VI столітті. Храм кілька разів руйнувався і у своєму нинішньому вигляді був відновлений лише 1872 року завдяки пожертвуванням із Росії. Освячення оновленого храму відбулося 3/16 листопада 1872 року, у річницю того дня, коли він був освячений вперше. Згадка про цю знаменну подію Церква здійснює в цей день і донині; це свято внесено в месяцеслов, на честь цієї урочистості на Русі будувалися храми.