Житія святих,  Травень

Мучениця Євдокія Мартишкіна

Місяця травня на 12-й день

Євдокія Петрівна Мартишкіна народилася 1 березня 1880 року в селі Габлиці (Гіблиці) Касимовського повіту Рязанської губернії в селянській родині. Чоловік Євдокії Петрівни був розстріляний 1918 року як учасник селянського повстання в Касимовському повіті.
6 листопада 1937 року Євдокію Мартишкіну заарештували як “активну церковницю” з великою групою священнослужителів і мирян Бєльковського (нині Касимовського) району Рязанської області у справі “контрреволюційної повстанської організації церковників”. Обвинувачувалася Євдокія Петрівна в тому, що “вела серед населення антирадянську агітацію, висловлювала антирадянські настрої”. Утримувалася вона спочатку у в’язниці міста Касимова, пізніше переведена до Рязані. На допиті відкинула всі пред’явлені їй обвинувачення. 6 грудня 1937 року Особливою трійкою при УНКВС по Рязанській області була засуджена до 10 років. Померла в ув’язненні в Ташкенті. День пам’яті мучениці Євдокії відзначається в день страти її співучасників – касимовських священномучеників протоієреїв Олександра Туберовського, Анатолія Правдолюбова, Євгена Харькова, Костянтина Бажанова, свящ. Миколи Карасьова та ін.