Житія святих,  Листопад

Мучениця Ольга Масленникова

Місяця листопада на 10-й день

Мучениця Ольга (Ольга Олександрівна Масленникова) народилася 10 липня 1874 року у місті Калузі. Закінчила церковноприходську школу. Була парафіянкою храму великомученика та Побідоносця Георгія, в якому служив владика Августин, допомагала у роботах по храму. 29 жовтня 1937 року влада заарештувала її. Викликана на допит, Ольга Олександрівна не визнала себе винною у звинуваченнях, що зводяться на неї, і нікого не обмовила. 19 листопада 1937 року Трійка НКВС засудила її до восьми років ув’язнення. Ольга Олександрівна померла у концтаборі 1941 року.
19 листопада 1937 року Трійка НКВС засудила архієпископа Августина (Бєляєва), архімандрита Іоанніка (Дмитрієва), протоієрея Іоанна Сперанського, псаломщиків Олексія Горбачова, Аполлона Бабичева та члена церковної ради Михайла Ареф.
Архієпископ Августин, архімандрит Іоаннікій, протоієрей Іоанн, псаломщики Олексій Горбачов, Аполлон Бабичев та член церковної ради Михайло Ареф’єв були розстріляні 23 листопада 1937 року та поховані у спільній невідомій могилі.