Житія святих,  Грудень

Мучениця Олександра Устюхіна

Місяця грудня на 10-й день

Мучениця Олександра народилася 1882 року в селі Гусь-Залізний Касимівського повіту Рязанської губернії в родині робітника. Закінчила сільську школу, потім, опанувавши майстерність кравчини, шила за індивідуальними замовленнями вдома.
З 1930 року Олександра Потапівна — людина глибоко віруюча і самотня — всі сили віддала церковному послуху, будучи головою церковної ради Троїцької церкви села Гусь-Залізний. Єдиною її близькою родичкою була молодша сестра Ганна Потапівна, пенсіонерка. У господарстві вони мали всього будинок та одна корова.
У 1935 році Олександра Устюхіна зазнала арешту, засудження та тримісячного ув’язнення за «самовправність», яке виявилося в тому, що вона відмовилася віддати ключі від храму комісії із закриття церков. Незважаючи на арешт Олександри Потапівни, храм тоді удалося відстояти.
29 вересня 1937 року її знову було заарештовано як «учасницю повстансько-терористичної організації». Категорично відкинула всі брехливі звинувачення, але 6 грудня 1937 була засуджена до розстрілу.