Мучениця Дарія Тимагіна p1apsaibm9t7u3c2k20v061b34
Житія святих,  Травень

Мучениця Дарія Тимагіна

Місяця травня на 23-й день

Мучениця Дарія Тімагіна народилася наприкінці 70-х років XIX століття. Коли Дарії виповнилося 15 років, вона стала ходити до мучениці Євдокії Шейкової, що прославилася подвижницьким життям і чудесами, яка жила в селі Пуза Ардатовського повіту Нижегородської губернії (нині село Суворове Дівєєвського району). Один із ченців Саровської на честь Успіння Пресвятої Богородиці чоловічої пустелі благословив Дарію йти в келейниці до Євдокії, але її невіруючі батьки були проти цього. Вони просватали Дарію заміж, але вона втекла до Євдокії. Батьки, побивши, повели Дарію додому і просватали 2-й раз, але вона знову пішла до подвижниці. Дарія Тімагіна прожила у Євдокії 20 років, які були роками безперестанної молитовної та пісної праці під керівництвом подвижниці.

18 серпня 1919 року Євдокія за доносом про переховування дезертира та агітацію проти Червоної Армії була засуджена командуванням карального загону до розстрілу. Мучениця Дарія разом з іншими послушницями, мученицями Дарією Улибіною і Марією, добровільно вирішила розділити долю наставниці. За 2 години до смерті священник церкви Успіння Богородиці села Пуза отець Василь Радугін причастив їх. Послушниці супроводжували Євдокію до місця страти, прикриваючи собою від ударів батогів, були разом із нею розстріляні 18 серпня на сільському цвинтарі та поховані у спільній могилі, яку місцеві жителі шанували всі роки радянської влади.

Мучениця Дарія Тімагіна прославлена Архієрейським ювілейним Собором РПЦ 2000 року. У 2001 році мощі Нижегородських мучениць були відкриті і нині спочивають у церкві Успіння Богородиці села Суворова.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь мученицам Евдокии Шейковой, Дарии Улыбиной, Дарии Тимагиной и Марии Неизвестной, глас 4

Ца́рствия ра́ди Небе́снаго ми́р и вся́ я́же в ми́ре оста́вили есте́, тесноту́ соверше́ннаго послуша́ния возлюби́вши, ди́вныя подви́жницы и Христа́ ра́ди му́ченицы в годи́ну лю́тых испыта́ний в земли́ Новгоро́дстей процве́тшия, блаже́нныя ма́тери на́ша Евдоки́е, Да́рие, Да́рие и Мари́е, помяни́те на́с у Престо́ла Пресвяты́я Тро́ицы.

Кондак мученицам Евдокии Шейковой, Дарии Улыбиной, Дарии Тимагиной и Марии Неизвестной, глас 8

Житие́м пра́ведным к досто́йному прия́тию му́ченичества себе́ угото́вившия без боя́зни тридне́вная избие́ния и сме́рть претерпе́ли есте́ Неве́сты Христо́вы преди́вныя блаже́нныя Евдоки́е, Да́рие, Да́рие и Мари́е, ны́не мно́гими чудесы́ и исцеле́нии просия́вшия, не оста́вите зе́млю Ру́сскую без покая́ния поги́бнути.

 

 

Ще в розробці

Знайшли помилку