Мучениці Текуса, Олександра, Полактія, Клавдія, Євфросинія, Афанасія та Матрона p1e9j6kfljvds1pm2173jn64kh3
Житія святих,  Листопад

Мучениці Текуса, Олександра, Полактія, Клавдія, Євфросинія, Афанасія та Матрона

Місяця листопада на 6-й день

Святі діви – Текуса, Фаїна, Полактия, Клавдія, Матрона, Іулія, Олександра та Єфрасія з юних років присвятили себе Богу, жили в постійних молитвах, пості, помірності, добрих справах і все досягли старечого віку. Наведені на суд як християнки святі діви мужньо сповідали перед Феотекном свою віру в Христа і були віддані катуванням, але залишилися непохитними. Тоді правитель зрадив їх безсоромним юнакам на осквернення. Святі діви палко молилися, просячи у Бога допомоги. Свята Текуса впала до ніг юнаків, знявши головне покривало, показала їм свою сиву голову. Юнаки схаменулися, самі заплакали і пішли геть. Тоді правитель наказав, щоб святі взяли участь у святкуванні “обмивання ідолів”, як це робили язичницькі жриці, але святі діви знову відмовилися. За це їх засудили до смерті. Кожен на шию був прив’язаний важкий камінь, і всі сім святих дів були втоплені в озері. Наступної ночі свята Текуса з’явилася уві сні святому Феодоту, просячи дістати тіла їх і поховати по-християнськи. Святий Феодот, взявши із собою свого друга Поліхронію та інших християн, попрямував до озера. Було темно, і шлях вказувала лампада, що горіла. Тим часом перед вартою, поставленою язичниками на березі озера, з’явився святий мученик Сосандр. Залякана варта втекла. Вітер відігнав воду на інший бік озера. Християни підійшли до тіл святих мучениць і відвезли їх до церкви, де й поховали. Дізнавшись про викрадення тіл святих мучениць, правитель розлютився і наказав хапати без розбору всіх християн і зраджувати їх мукам. Було схоплено і Поліхронію. Не витримавши катувань, він вказав на святого Феодота як винуватця викрадення тіл. Святий Феодот почав готуватися до смерті за Христа; піднісши разом з усіма християнами старанні молитви, він заповів віддати його тіло священникові Фронтону, якому раніше віддав свій перстень. Святий постав перед судом. Йому показали різні знаряддя мук і разом з тим обіцяли великі почесті та багатство, якщо він зречеться Христа. Святий Феодот прославив Господа Іісуса Христа, сповідав свою віру в Нього. У люті язичники передали святого тривалим катуванням, але сила Божа підтримала святого мученика. Він залишився живим і був відведений у в’язницю. Наступного ранку правитель знову наказав катувати святого, але невдовзі зрозумів, що похитнути його мужність неможливо. Тоді він наказав відсікти голову мученикові. Страта відбулася, але буря, що піднялася, завадила воїнам спалити тіло мученика. Воїни сидячи в наметі, залишилися стерегти тіло. У цей час священник Фронтон проходив близькою дорогою, ведучи осла з поклажею вина зі свого виноградника. Біля місця, де лежало тіло святого Феодота, осел раптом упав. Воїни допомогли підняти його і розповіли Фронтону, що стережуть тіло страченого християнина Феодота. Священник зрозумів, що Господь привів його сюди. Він поклав святі останки на віслюка і привіз їх на місце, вказане святим Феодотом для свого поховання, і з честю віддав землі. Згодом він спорудив на цьому місці церкву. Святий Феодот прийняв смерть за Христа 7 червня 303 чи 304 року, а згадується його пам’ять 18 травня, у день смерті святих дів.