Мученики Закхей, диякон Гадаринський, і Алфей, чтець Кесарійський p1b28a1c1c8h11pr1vp3rpq19u73
Житія святих,  Листопад

Мученики Закхей, диякон Гадаринський, і Алфей, чтець Кесарійський

Місяця листопада на 18-й день

Святі мученики Закхей, диякон Гадаринський, і Алфей, читець Кесарійський, постраждали за часів імператора Деоклітіана (284–305). Під час найжорстокіших переслідувань на християн серед багатьох інших був схоплений диякон Гадаринської церкви святий Закхей, який відкрито сповідав свою віру і під тортурами не зрікся Христа. Деоклітіанове гоніння було таким жорстоким, що багато хто не витримував і, злякавшись тортур, погоджувався принести жертви богам. Святий Алфей, читець Кесарійської церкви, ревнуючи про славу Божу, пішов у натовп тих, що відпали від Христа, які йшли до язичницьких жертовників. Він умовляв їх не оскверняти себе злочестивими жертвами. Святого Алфея схопили і після катувань і тортур закували в одні колодки зі святим Закхеєм. На ніч мучеників кинули в в’язницю, де вони невпинно молилися, підтримуючи один в одному рішучість перетерпіти всі страждання за Ім’я Христове і тим, щоб знайти життя вічне. Вранці святих мучеників Закхея та Алфея обезголовили († 303).