Мученики Марін, Марфа, Авдіфакс, Авакум, Кирин, Валентин, пресвітер, Астерій та інші багато в Римі p1anurgd6eip11pd51397c3rg3v3
Житія святих,  Липень

Місяця липня на 6-й день

За царювання імператора Клавдія II (268-270) святий Марін із дружиною Марфою та синами Авдіфаксом і Авакумом прийшов із Персії до Риму, щоб поклонитися гробам святих апостолів Петра і Павла. У той час на Римську Церкву обрушилися жорстокі гоніння і страти. Святий Марін з дружиною і синами стали служити християнам, ув’язненим у темницях, і ховати тіла страчених мучеників. В одній із в’язниць вони зустріли в’язня на ім’я Кірін і з любов’ю служили йому, як такому, що зазнав багато катувань за віру в Христа. Гоніння поширювалося і захоплювало все більшу кількість християн. У той час 260 християн, серед яких був трибун Власт, послані за вироком суду копати землю біля саларійської дороги, були розстріляні з луків. Марін і його сім’я, дізнавшись про це жорстоке вбивство, разом із пресвітером Іоанном стали ночами забирати тіла мучеників і ховати їх у катакомбах. Повернувшись потім у в’язницю, де був ув’язнений святий Кирин, вони не знайшли його, оскільки напередодні його стратили, а тіло кинули в Тибр. Виконуючи своє святе служіння, святі Марін, Марфа та їхні сини витягли з річки тіло святого мученика і поховали його. Святі трудівники були прийняті християнами, які продовжували таємно здійснювати богослужіння на чолі зі святим єпископом Каллістом, і ховалися у них від переслідувачів.

На довершення великих подвигів милосердя свята сім’я удостоїлася послужити Господу прийняттям мученицької кончини. Язичники обезголовили мужнього сповідника Валентина пресвітера і наверненого ним у християнство імператорського сановника Астерія, а разом з ним були заарештовані й піддані мукам і святі подвижники з Персії, які жили у них. За велінням імператора 269 року святі Марін, Авдіфакс і Авакум були обезголовлені, а свята Марфа втоплена в річці.

Мощі святих мучеників перебувають у Римі, у церкві святого Іоанна Кущника, а мощі святого Валентина – у храмі святої мучениці Параскеви.