Мученики Давид і Костянтин, князі Арагветські 63ecdda637684715126012
Житія святих,  Жовтень

Мученики Давид і Костянтин, князі Арагветські

Місяця жовтня на 2-й день

Святі мученики Давид і Костянтин, князі Арагветські, з дитинства виховані в православній вірі, були не тільки гідними правителями і мужніми воєначальниками, а й благочестивими християнами. Хоробро захищали святі брати Грузію від мусульманських завойовників. Але сили були нерівними. Арабський воєначальник Мурван-Абдула-Касим, захопивши братів-князів у полон, намагався улесливими обіцянками схилити їх до прийняття мусульманства. Але вони твердо сповідували Христа. Тоді Мурван-Кру (“кру” – глухий) за допомогою чарівників хотів домогтися зречення їх від православної віри. Але святі брати Давид і Костянтин усі хитрощі язичницького марновірства подолали молитвою. Бачачи непохитність святих сповідників, магометанин наказав піддати їх жорстоким мукам, а потім втопити в річці Ріоні (740 року). Річка винесла тіла братів, освітлені трьома стовпами світла. Християни взяли тіла святих мучеників із річки і поховали в печері гори Цхалцителі в місті Кутаїсі.

У XII столітті, під час полювання царя Баграта Великого (1072-1117), нетлінні мощі святих братів були знайдені в печері осяяній світлом. Цар збудував на їхню честь церкву Мучеників (Моцаметі) і заснував Моцаметський монастир. Мощі святих братів прославилися численними зціленнями.