Житія святих,  Грудень

Мученик Віктор Матвєєв

Місяця грудня на 18-й день

Мученик Віктор Матвійович Матвєєв народився 1871 року в місті Боровичі Новгородської губернії. В юності Віктор був паралізований, але його зцілив святий праведний Іоанн Кронштадтський і благословив на мандрівництво. Багато років Віктор Матвєєв мандрував по Росії. У 1906 році він оселився за 30 км від міста Вірного (нині Алмати) на горі Горельник. Там він побудував невелику келію і став вести суворе подвижницьке життя. Харчувався він хлібом, цукром і чаєм.

У Віктора Матвійовича був дар безперестанної Ісусової молитви і дар прозорливості. Відомий випадок, коли сучасники старця бачили, як він стояв у повітрі під час молитви з піднятими до неба руками. Подвижник часто бував у Микільській церкві у Верному. Після 1923 року мученик Віктор деякий час подвизався на Горельнику разом із преподобномучеником Пахомієм (Русиним).

У 1935 році Віктора Матвєєва заарештували разом із ченцями і мирянами, які жили в гірських скитах. Він був засуджений до 5 років заслання і засланий у селище Орлівка Чаяновського району Південно-Казахстанської області.

У грудні 1937 року старець був заарештований разом із духовенством, яке жило на засланні, і звинувачений у “контрреволюційній діяльності”. Винним себе в цьому надуманому обвинуваченні святий мученик не визнав. За вироком трійки УНКВС по Південно-Казахстанській області 31 грудня 1937 року Віктора Матвійовича Матвєєва було розстріляно.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.