Мученик Сергій Бородавкін Serhiy Borodavkyn
Житія святих,  Лютий

Мученик Сергій Бородавкін

День пам'яті (н. ст.)

Місяця січня на 22-й день – Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне) / лютого на 23-й день (перехідне)

Мученик Сергій (Сергій Матвійович Бородавкін) народився 29 грудня 1878 року в місті Червоний Холм Тверської губернії. Закінчив міське училище. Він був купцем першої гільдії і почесним громадянином міста. До революції займався торгівлею мануфактурою і бакалією, а також заготівлею яєць для відправки за кордон – у сезон набиралося до тридцяти вагонів. Він мав свої магазини в Санкт-Петербурзі і в Красному Холмі та сто десятин землі. Незабаром після більшовицького перевороту все його майно було конфісковано. У 1930 році Сергія Матвійовича заарештували і засудили до двох років заслання, після закінчення якого він повернувся до рідного міста і став старостою в храмі.
Щойно закінчилися масові арешти і розстріли 1937 року, які державна влада розпорядилася провести протягом чотирьох місяців, починаючи з 5 серпня, – 31 січня 1938 року Політбюро ЦК ухвалило нове рішення – “про затвердження додаткової кількості тих, хто підлягає репресії… щоб усю операцію… закінчити не пізніше 15 березня 1938 року”.
16 лютого 1938 року було заарештовано старосту храму в місті Червоний Холм Сергія Матвійовича Бородавкіна і відразу ж допитано.
– Назвіть ваші зв’язки в Краснохолмському районі, а також і поза районом, – зажадав слідчий.
– У місті Красному Холмі я маю сестру Антоніну Матвіївну Комендантову, і поза Краснохолмським районом я маю брата Василія Матвійовича Бородавкіна, який проживає в місті Ярославлі, але де він працює, я сказати не можу, тому що з ним листування ніякого не маю.
– Дайте слідству свідчення про проведену вами антирадянську агітацію серед населення в Красному Холмі.
– Будь-якої антирадянської агітації я серед населення в Красному Холмі не вів і винним себе в цьому не визнаю.
Через три тижні, 6 березня, трійка НКВС засудила Сергія Матвійовича до розстрілу. Староста храму Сергій Матвійович Бородавкін був розстріляний 8 березня 1938 року і похований у невідомій спільній могилі.