Житія святих,  Листопад

Мученик Олександр Уксусов

Місяця листопада на 23-й день

Мученик Олександр (Олександр Олександрович Уксусов) народився 1874 р. у благочестивій селянській родині. Закінчивши школу, він, як і його батьки, працював землі. За радянських часів був бухгалтером у колгоспах Некоузького району.
Будучи глибоко віруючою людиною, Олександр Олександрович кілька років виконував обов’язки голови церковної громади у с. Мар’їно. У вересні 1937 р. його було заарештовано і звинувачено як учасника церковно-повстанської групи “в нелегальних зборищах, повстанській агітації, наклеп на політику партії та залучення колгоспників до релігійної громади”. На допиті Олександр Олександрович заперечував антирадянський характер церковних зборів і нікого не обмовив. Він був засуджений до десяти років таборів і закінчив свій мучний шлях 6 грудня 1937 р. в Кулойлазі.