Житія святих,  Грудень

Мученик Михайло Якунькін

Місяця грудня на 10-й день

Мученик Михайло народився 7 листопада 1878 року в с. Петрушеве Касимівського повіту Рязанської губернії. Село Петрушеве свого храму не мало, і жителі її входили до складу Погостинського приходу. У дитинстві Михайло закінчив трикласну сільську школу. Родом із міцних селян-землеробів, які в усі віки на Русі створювали свій земний добробут сподіванням на Бога і старанними працями на землі — матінці. Крім того, в роді Якунькіних з давніх-давен завжди були і ковалі. Чи не обділений був талантом і здоров’ям сам Михайло Іванович. У той час в окрузі він вважався одним із найкращих ковалів. Його стопами пішли і два його сини — Гавриїл і Павло, які також працювали один молотобійцем, а інший ковалем у різних місцях Касимівського повіту. Господарство Михайла Івановича і його дружини Марфи було, за поняттями російського селянина небагате. Вони мали будинок з надвірними спорудами, кінь, дві корови та одну свиноматку. Обидва сини були одружені, і в будинку Михайла Івановича жили дві його невістки — Олександра та Ірина. Але на той час і таке господарство було оголошено куркульським та конфісковано. Після розкулачування Михайло Іванович, його дружина Марфа та обидві невістки змушені були піти на роботу до колгоспу. Селянство оподатковувалося немислимими держподатками, а наслідком несплати було порушення кримінальної справи. Так, Михайло Іванович був уперше судимий у 1932 році «як злісно ухиляється від державних платежів» і шість місяців провів у в’язниці.
Незважаючи ні на що, Михайло Іванович залишився вірним Богові та Церкві. У 1930-1934 pp. він був членом церковної ради Погостинської церкви.
21 вересня 1937 року відбувся другий арешт. Михайла Івановича звинуватили в участі у контрреволюційному курацькому повстанні 1918 року, хоча раніше він заявив, що в момент повстання був удома. постановою «трійки» при УНКВС СРСР Рязанської області від 6 грудня 1937 року Михайло Іванович Якунькін був засуджений до розстрілу.