Житія святих,  Лютий

Мученик Михаїл Марков

Місяця лютого на 27-й день

Мученик Михайло народився 8 листопада 1884 року в селі Глухино Клинського повіту Московської губернії в сім’ї селянина Дмитра Маркова. Батьки Михайла займалися селянським господарством і розробляли лісові ділянки, виготовляючи пиломатеріали. Михайло закінчив сільську школу і допомагав батькам; згодом, опанувавши бондарне ремесло, він став виготовляти бочки на продаж.
У 1930-х роках Михайло Дмитрович за невиконання твердого завдання двічі притягувався до судової відповідальності. Багато років він перебував у церковній раді і був псаломщиком у Тихвінській церкві. Це і було розцінено владою за злочин. 14 листопада 1937 року Михайла Дмитровича заарештували й ув’язнили в Таганській в’язниці в Москві. Наступного дня після арешту його допитали, і на всі запитання слідчого він відповів, що винним себе не визнає. 16 листопада слідство було закінчено, і 19 листопада трійка НКВС засудила його до десяти років ув’язнення у виправно-трудовому таборі. 31 грудня 1937 року він прибув до одного з Маріїнських таборів, важкі умови ув’язнення в якому виявилися для нього непосильними. Псаломщик Михайло Марков помер від голоду 12 березня 1938 року в Маріїнському розподільнику Сиблагу і був похований у безвісній могилі.