Мученик Михаїл Амелюшкін 6210b5f73eb99527666105
Житія святих,  Лютий

Мученик Михаїл Амелюшкін

День пам'яті (н. ст.)

Місяця січня на 22-й день – Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне) / лютого на 5-й день

Мученик Михаїл народився 24 вересня 1893 року в селі Починки Богородського повіту Московської губернії в сім’ї селянина Спиридона Амелюшкіна. Закінчивши сільську школу, він займався сільським господарством. Під час Першої світової війни Михаїл Спиридонович був призваний в армію і служив до 1917 року рядовим. Протягом багатьох років він був регентом у храмі Різдва Христового в селі Ямкино Богородського повіту, а з середини 1937 року став служити в цій церкві псаломщиком.
26 листопада 1937 року Михаїла Спиридоновича заарештували разом зі священниками, які служили в храмі, та ув’язнили в місті Богородську, перейменованому на той час на Ногінськ.
Чергові свідки показали, що наприкінці квітня 1937 року “Амелюшкін з метою зриву проведення першотравневої демонстрації серед населення говорив: «Ви, колгоспники, приходьте в церкву на великоднє богослужіння, а на демонстрацію не ходіть, — нехай комуністи самі ходять із червоними прапорами…» На цей день він скликав усіх відомих йому півчих, щоб богослужіння відбувалося найурочистішим чином.
Наступного дня після арешту слідчий допитав псаломщика.
— Вас заарештовано за контрреволюційну діяльність. Визнаєте себе в цьому винним? — запитав слідчий.
— Контрреволюційної діяльності я не вів, — відповів Михаїл Спиридонович.
Поставивши ще кілька подібних запитань і отримавши на них негативні відповіді, слідчий припинив допит. На цьому слідство було закінчено. 1 грудня 1937 року трійка НКВС засудила псаломщика Михаїла до десяти років ув’язнення у виправно-трудовому таборі. Псаломщик Михаїло Спиридонович Амелюшкін помер в ув’язненні 18 лютого 1942 року і був похований у безвісній могилі.