Житія святих,  Листопад

Мученик Георгій Юрєнєв

Місяця листопада на 7-й день

Мученик Георгій Миколайович Юрєнєв народився 8 грудня 1887 року у Вітебську у дворянській сім’ї. 1910 року закінчив юридичний факультет Санкт-Петербурзького університету. Працював секретарем Вітебського окружного суду, обраний міським суддею Вітебська.
У травні 1920 року заарештований радянською владою та висланий з Вітебська. Оселився у Твері (1931–1990 рр. – місто Калінін) і, оскільки юридична діяльність була для нього закрита, працював статистиком-економістом у міському відділі охорони здоров’я.
15 березня 1936 року знову заарештовано і ув’язнено Калініна. 8 травня звинувачено «в участі в контрреволюційній церковній організації» та у зриві заходів радянської влади. Винним себе не визнав. 27 серпня 1936 засуджений ВЗГ НКВС СРСР до 3 років таборів і направлений в Карагандинський ВТТ (Карлаг), де працював економістом. На початку вересня 1937 року заарештований і звинувачений у тому, що, «відбуваючи покарання в Карлазі НКВС, входив до складу контрреволюційного угруповання, що зветься «істинно-православна церква», брав участь у періодичних зборах цієї групи, займався поширенням провокаційних чуток серед ув’язнених та контрреволюційною агітацією», здійснював обряди, «зокрема і панахиди за Миколою Романовим». 20 листопада 1937 року Особливою трійкою при УНКВС по Карагандинській області засуджено до розстрілу разом із священномучениками архієпископом Єлецьким Сергієм (Звіровим), священиком Василем Красновим, священномучеником протоієреєм Миколою Романовським та його сином Антонієм. Похований у невідомій спільній могилі. Уславлений Архієрейським ювілейним Собором РПЦ 2000 року.