...
Житія святих,  Серпень

Мученик Димитрій Морозов

Місяця серпня на 26-й день

Мученик Дмитро Михайлович Морозов народився 1875 року в селі Мельниково Яранського повіту Вятської губернії. З 1911 по 1914 рік він служив в армії. 27 листопада 1936 року Дмитра Михайловича заарештували за звинуваченням в участі в “контрреволюційній групі церковників”, а 27 березня 1937 року особлива нарада при НКВС СРСР засудила його до 5 років виправно-трудового ув’язнення. Мученик перебував в ув’язненні у в’язницях міст Яранська Кіровської області та Кірова, пізніше – міста Петропавловська Північно-Казахстанської області. 16 травня 1937 року його перевели в Ортауське відділення Карагандинського ВТТЛ.
7 серпня 1937 р. уповноваженому Карлагу на Дмитра Морозова і Петра Бордана надійшов рапорт, у якому йшлося: “…з/к Морозов і з/к Бордан… роботи ніякої не роблять, але займаються систематично а/с агітацією. Вважають, що радянська влада антихристова, побудована на насильстві, а треба служити тільки Богу. Співали: “Боже, Царя храни”, “Спаси, Господи, люди Твої” та інші молитви. У таборі не працюють, заявивши, що на антихриста вони працювати не будуть. Бордан у своїх судженнях обережніший, але шляхом умілого психологічного підходу був викликаний на одкровення про те, що в радянських установах працювати з релігійних переконань не буде. З ранку до вечора Морозов і Бордан демонстративно займаються церковною службою в присутності інших ув’язнених. Заявляють: “Цю владу Бог послав у покарання за наші гріхи. Час останній: аероплани, радіо, автомобілі тощо. – вигадка диявола й антихриста. Усі винаходи в галузі техніки спрямовані на знищення людей. Можете не працюючи жити, ми 9 місяців жили не працюючи і за допомогою Божою не померли”. Через них до 6-7 осіб не виходять на роботу”.
22 серпня 1937 року мучеників Бордана Петра Васильовича і Дмитра Михайловича Морозова було заарештовано. 31 серпня 1937 року Особою трійкою УНКВС у Карагандинській області Петра Васильовича Бордана і Дмитра Михайловича Морозова було засуджено до розстрілу, і 3 вересня розстріляно. Мучеників прославлено в лику святих Архієрейським ювілейним Собором РПЦ 2000 року.

Знайшли помилку