Мученик Борис Заварин p1bl07ffmc1ec413njmm81olp1eoh3
Житія святих,  Січень

Мученик Борис Заварин

Місяця січня на 25-й день

Мученик Борис народився 23 квітня 1910 року в селі Копирі Ростовського повіту Ярославської губернії в сім’ї священика Сергія Заваріна і його дружини Олександри. Після закінчення, вже за радянських часів, семирічної школи Борис вступив до храму псаломщиком і служив у Воскресенській церкві цвинтаря Раслово Грязовецького району Вологодської області.
16 січня 1938 року влада заарештувала Бориса Сергійовича; того ж дня були допитані чергові свідки: листоноша і вчитель школи. Вони засвідчили, ніби Борис Заварин “агітував, що нам терпіти насильство з боку безбожної влади не можна, треба діяти, при цьому висловлював терористичний настрій на адресу партії ВКП(б)… агітував колгоспників, щоб вони не підкорялися встановленій трудовій дисципліні і щоб не виходили на роботу, кажучи їм, що хоча ви й працюєте, але нічого не отримуєте, сидите голодні, роздягнені, роздягнуті, потрібно йти з колгоспів. Заварин ходив із попом зі славою по селах колгоспу, де також агітував проти колгоспів, кажучи, що вони не рентабельні і скоро розваляться”.
17 січня Бориса Сергійовича разом із трьома священиками, які служили в сусідніх селах і теж були заарештовані, було доправлено до в’язниці в місті Вологді, і того самого дня його допитали. Священики обмовили себе, визнавши себе винними.
На цьому допит було закінчено. 18 січня слідство у справі заарештованих священиків і псаломщика було завершене; у матеріалах, приготованих для засідання трійки, начальник Грязовецького відділення НКВС рекомендував засудити псаломщика “за 1-ю категорією”. 21 січня відбулося засідання трійки, яка засудила Бориса Сергійовича до розстрілу. Псаломщика Бориса Заваріна було розстріляно 7 лютого 1938 року, його поховали у спільній безвісній могилі.