Мученик Антоній Апамейський Anthony of Apamea Menologion of Basil II
Житія святих,  Листопад

Мученик Антоній Апамейський

Місяця листопада на 9-й день

Святий Антоній походив із Сирії і був за ремеслом муляр. Жалуючи про язичників, які приносять у своїх храмах жертвопринесення, святий благав їх відступити від такого безбожності. Коли вони не послухали його, він пішов у одне безлюдне місце. Тут він зустрів якогось самітника, на ім’я Тимофія, і з ним прожив два роки. Укріплений його молитвами, він знову вирушив до народу, що заблукав, у своє місто, щоб направити його на шлях істини. Прийшов він у своє місто тоді, коли мешканці справляли свято своїм бісам. Він увійшов до храму їх і розтрощив ідолів, за що й зазнав різних мук і змушений був вийти з міста. Тоді він вирушив до Апамії Сирійської і там попросив єпископа, щоб той дозволив збудувати церкву в ім’я Святої Трійці. Коли він почав будівництво храму, дізналися про це мешканці його міста і вночі, прийшли, розрубали його мечами на частини. Так він віддав дух свій Богові.