«Казанська Ікона Богородиці, іменована "Тамбовська"» p188ikh9gg19q3jtr4qncfqtv3
Житія святих,  Ікони

«Казанська Ікона Богородиці, іменована “Тамбовська”»

Місяця липня на 8-й день

Цей образ знаходиться в нижній Преображенській церкві Тамбовського кафедрального собору. Перше прославлення його відбулося 6 грудня 1695 року, в пам’ять чого і встановлено святкування.

Під час всенічного бдіння цього дня з ікони потекли сльози, які рясно змочили пелену й аналой. Чудо це було тоді ж записано скарбником архієрейського дому ієромонахом Гавриїлом. З цього часу безліч прочан стало стікатися до пречистого образу, а жителі міста і його найближчих околиць почали брати ікону Богоматері в свої будинки. Багато недужих, які з вірою притікали під молитовний покров Богородиці, отримували зцілення від своїх немочей.

За зображенням Тамбовська ікона схожа з Казанською, чому свято на честь цього образу відбувається ще й 8 липня. У Преображенській церкві образ цей поміщається за першим північним стовпом соборного нижнього храму. Ікона вставлена в позолочену різьблену раму за склом і прикрашена сріблопозолоченою ризою, усіяною дорогоцінним камінням.

У верхній соборній церкві того ж кафедрального храму є інший місцевошанований образ Богоматері, іменований Тамбовським.

У Тамбові відома ще чудотворна ікона Божої Матері, звана Уткінською. Відомості про неї поміщені під 16 квітня.