...
«Казанська Ікона Богородиці, іменована "Пензенська"» p1appr46l0d71bv21bfi14r913bb3
Житія святих,  Ікони

«Казанська Ікона Богородиці, іменована “Пензенська”»

Місяця липня на 8-й день / серпня на 4-й день

Казанська ікона Божої Матері була подарована царем Олексієм Михайловичем (1645-1676) у благословення місту Пензі під час його заснування 1666 року. Від Москви до самої Пензи образ несли на руках і помістили в міську соборну церкву. Ті, хто притікав з вірою до цієї ікони, завжди отримували допомогу в різних потребах.

Чудотворній іконі Пресвятої Богородиці Пенза зобов’язана своїм порятунком від ворогів. Напередодні 4 серпня 1717 року під час навали ногайських татар, які кочували в астраханських і саратовських степах (так званий “кубанський погром”), коли не залишалося надій на порятунок міста, всі мешканці зібралися до собору на пильнування, яке не переривалося всю ніч. Вранці ікону з хрестами і хоругвами винесли на фортечний вал і почали співати акафіст. Коли ногайці пішли на приступ, лик Божої Матері потемнів і свята ікона відвернулася від ворогів. Під час читання молитви в татарському стані сталося сум’яття, і вони втекли.

Наприкінці ХIХ століття цій іконі було встановлено святкування 4 серпня. На всенічному бдінні покладено величання: “Величаємо Тебе, Пресвята Діво, і читаємо образ Твій святий, имже избавихомся от поганых нашествия”.

Знайшли помилку