...
«Ікона Божої Матері, іменована "Трьох радостей"» p1deercbc17vn1pkp1l4s9ncbmp3
Житія святих,  Грудень

«Ікона Божої Матері, іменована “Трьох радостей”»

Місяця грудня на 26-й день

На початку XVIII століття якийсь благочестивий живописець привіз з Італії список з ікони, що зображає Святе Сімейство. Цей образ він залишив у Москві у свого родича, священика Троїцької, на Грязях, церкви. Згодом священик пожертвував привезений йому образ у свою парафіяльну церкву. Тут ікона була поміщена на паперті, над входом до церкви.

Через сорок років Божа благодать прославила ікону чудовими знаменнями.

Переказ свідчить, що одного разу на якусь знатну жінку за короткий проміжок часу впало одразу кілька нещасть – чоловіка її обмовили та відправили на заслання, маєток відібрали до скарбниці, а єдиного коханого сина, опору й розраду нещасної жінки, під час війни взяли в полон. Опинившись у безвихідному становищі, бідна жінка звернулася з гарячою молитвою до Цариці Небесної, просячи Її милостивого заступництва. Владичиця Небесна почула слізні благання нещасної – одного разу уві сні жінка почула голос, що велить їй відшукати ікону Святого Сімейства і помолитися перед нею. Довго шукала скорботна жінка образ по московських церквах і знайшла його, нарешті, на паперті Троїцької церкви на Покровці. Старанно помолившись Пресвятій Діві, вона незабаром отримала три радісні звістки: чоловіка її виправдали і повернули із заслання, сина звільнили з полону, а маєток повернули зі скарбниці. Звідси й пішло найменування ікони – “Трьох Радостей”.

На іконі Божа Матір зображена з Предвічним Немовлям на колінах. По праву Її руку стоїть старець Іосиф, а зліва – Іоанн Предтеча, які дивляться на Богонемовля з любов’ю.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь Пресвятой Богородице пред иконой Ея «Трех Радостей», глас 4

От святы́я ико́ны Твоея́, ра́дости неизрече́нныя преиспо́лнила еси́ се́рдце благочести́выя жены́, о Пречи́стая Влады́чице ми́ра, Всемо́щная Цари́це, ра́досте тва́ри, Присноде́ва, егда́ возврати́ла о́ной и му́жа, и сы́на, и достоя́ние ея́, та́кожде и всем нам милосе́рдствуеши. Да́руй исполне́ние благи́х жела́ний, источа́ющи приснотеку́щий исто́чник ра́дости моля́щимся Тебе́ и вседу́шно вопию́щим: Ра́дость всему́ ми́ру роди́вшая, ра́дости испо́лни неоскудева́ющия чту́щих Тя.

Кондак Пресвятой Богородице пред иконой Ея «Трех Радостей», глас 6

Не и́мамы ины́я по́мощи,/ не и́мамы ины́я наде́жды,/ ра́зве Тебе́, Влады́чице./ Ты нам помози́:/ на Тебе́ наде́емся и Тобо́ю хва́лимся,/ Твои́ бо есмы́ раби́,// да не постыди́мся.

 

Ще в розробці