«Ікона Божої Матері, іменована "Оршанська"» p19fkv2d9d1hi4gq6128e1ik51jq75
Житія святих,  Липень

«Ікона Божої Матері, іменована “Оршанська”»

Місяця липня на 20-й день

Ікона була явлена чудесним чином 1631 року під час заснування чоловічого Кутеїнського Свято-Богоявленського монастиря поблизу міста Орші (Білорусія) на березі річки Кутеїнки. Вважається Небесною заступницею цієї обителі. Є безліч свідчень конкретної допомоги після молитов до Божої Матері перед Оршанською іконою, зокрема, таку допомогу отримував преподобномученик Афанасій Брестський.

Чудотворний список (копія) ікони зберігався в Оршанському Успенському жіночому монастирі. 1842 року, у зв’язку з численними зціленнями хворих від Оршанської ікони Пресвятої Богородиці, монастир був переведений до реєстру першокласних.

З XIX століття місцевошановане святкування ікони проводиться в один день із пам’яттю преподобномученика Афанасія Брестського (18 вересня і 2 серпня за новим стилем), який удостоївся особливого водійства і заступництва від Цариці Небесної через її Оршанську ікону.

У Мінському Свято-Духовому соборі перебувала копія Оршанської ікони Богородиці, написана в XVIII столітті. 13 липня 2001 року Митрополитом Філаретом, Патріаршим Екзархом всієї Білорусі, святиня була передана в дар Вітебській єпархії. Нині ікона перебуває у Свято-Іллінському храмі Свято-Успенського жіночого монастиря міста Орші.

Включена до офіційного місяцеслова з 2013 року.

Знайшли помилку