Житія святих,  Жовтень

Блаженний Ісихій Хоривіт

Місяця жовтня на 3-й день

Про блаженного Ісихія Хоривіта (VI-VII ст.) розповідається в “Ліствиці” прп. Іоанна Ліствичника. Він жив пустельником на горі Хорив поблизу монастиря великомучениці Катерини на Синаї, але не дбав про спасіння душі. Одного разу блаженний Ісихій так тяжко захворів, що перебував між життям і смертю. Одужавши, він замурував двері своєї келії і протягом 12 років не розмовляв ні з ким із братії. Святий Ісихій постійно “жахався і нарікав про те, що бачив під час несамовитості” і проливав сльози покаяння. Незадовго до його смерті ченці розібрали вхід у келію і стали просити блаженного розповісти їм про своє видіння. На це Ісихій вимовив єдину фразу: “Вибачте мене; хто здобув пам’ять смерті, той ніколи не може згрішити”.

Блаженний Ісихій був похований на кладовищі поблизу монастиря великомучениці Катерини. Через деякий час братія розкрила могилу, але не знайшла в ній останків подвижника. Таким чином Господь показав “ревне і гідне покаяння Ісихія і засвідчив нас, що Він приймає і тих, які і після багатого недбальства хочуть виправитися”. Преподобний Іоанн Ліствичник († 649) був свідком цих подій.